„Građani“ nagradjeni sa tri boda

Mančester Siti upisao prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone

Engleski tim je nakon tvrde utakmice protiv Borusije iz Mehengladbaha uspeo da odnese sva ti boda iz Nemačke.

Prvo poluvreme je izmedju Borusije i ubedljivog vodjstva stajao samo neprikosnoveni Džo Hart, koji je održavao svoj tim u igri.

U 20. minutu je nakon loše procene Otamendija, Borusija došla do penala.

Rafael nije bio dovoljno skoncentrisan, što je Džo Hart iskoristio i sačuvao mrežu svog tima.

Još nekoliko prilika je Borusija imala u prvom poluvremenu, ali bez prave realizacije.

Odbrana „građana“ se slomila u 54. minutu kada je Štindl zatresao mrežu i probudio, do tada uspavanu Borusija Arenu.

Vodstvo Borusije je trajalo samo 11 minuta kada je, nakon ne dosuđenog gola, Otamendi potvrdio izjednačenje gostiju u povratio neizvesnost u meč.

Siti je napadao do samog kraja meča i bili su nagradjeni penalom u 89. minutu kada je Aguero inteligentno sklonio loptu i sačekao kontakt sa defanzivcem Borusije, Domingezom.

Argentinac nad kome je napravljen penal, uzeo je loptu i hladnokrvno matirao golmana Somera za pobedu engleskog tima.

U drugom meču grupe D, u kojoj se takođe još nalaze Juventus i Sevilja završen je rezultatom 2:0 za Italijane, koji su trenutno usamljeni na čelu grupe.

Juventus ima maksimalan učinak, dok su Sevilja i Siti kaskaju iza njih sa 3, a Borusija poslednja bez ijednog boda.