IZBOR ZA PUT U PORTUGAL

Od 75 pristiglih kompozicija, selekciona komisija odabrala je sedamnaest koje će kao pesme za Evroviziju biti u konkurenciji da se takmiče na festivalu „Beovizija“ koji se vraća kao način izbora srpskog predstavnika posle devet godina.

 

Festival „Beovizija“ održaće se u utorak 20. februara u Centru „Sava“, s početkom od 21 sat, uz direktan prenos na Prvom programu RTS. Publika i petočlani žiri će posle devet godina, svojim glasovima u odnosu 50:50 odlučiti ko će nas predstavljati na 63. po redu izboru za najbolju pesmu Evrope.

pesme za evroviziju

Na osnovu objavljenog konkursa za izbor srpskog predstavnika na takmičenju za „Pesmu Evrovizije“, koja će se u maju ove godine održati u Lisabonu, selekciona komisija je u konkurenciji od 75 kompozicija odabrala 17 koje ćemo slušati na festivalu „Beovizija 2018“.

Beoviziju će otvoriti Hor RTS-a koji će izvesti pobedničku numeru Pesme Evrovizije 2007. godine „Molitva“ u specijalnom aranžmanu.

U revijalnom delu nastupiće bivši predstavnici Srbije na Evrosongu: Jelena Tomašević, Marko Kon, „Moje 3“, Milan Stanković, Sanja Vučić, Bojana Stamenov i Tijana Bogićević, kao i gosti iz regiona.

Voditelji festivala „Beovizija“ su Kristina Radenković, Dragana Kosjerina, Branko Veselinović i Aleksandar Stojanović.

Takmičari će izvesti svoje kompozicije po redosledu koji je određen žrebom u direktnom prenosu na RTS-u. Najviše šanse za pobedu, sudeći prema broju pregleda na zvaničnom Youtube kanalu, imaju kompozicije sa etno motivima „Nova deca“, „Svatovi“ i „Zemlja čuda“.

Poslušajte sve pesme koje će 20. februara biti izvedene prema sledećem redosledu:

1. SevdahBABY | Hajde da igramo sada

2. Rambo Amadeus i Beti Đorđević | Nema te

3. Maja Nikolić | Zemlja čuda

4. Srđan Marjanović i Emil | Bar da znam

5. Ivan Kurtić | Ni sunca ni meseca

6. Sanja Ilić i „Balkanika“ | Nova deca

7. Koktel Balkan | Zato

8. Boris Režak | Vila

9. Lana i Aldo | Jača sam od svih

10. Dušan Svilar | Pod krošnjom bagrema

11. Igor Lazarević | Beži od mene

12. Saška Janković | Pesma za tebe

13. Lord | Samo nek se okreće

14. Danijel Pavlović | Ruža sudbine

15. Raybass | Umoran

16. Grupa „Osmi vazduh i drugari“ | Probudi se

17. Grupa „Biber“ i DJ Niko Bravo | Svatovi

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena.